Kategoriler
Clash Royale İle Kartların Gücünü Keşfedin

Clash Royale İle Kartların Gücünü Keşfedin

5 / 5

Clash Royale oyunu ekranın alt tarafında bulunan ve her biri farklı özelliklere sahip kartlar kullanılarak oynanan bir savaş oyunudur. Savaş alanında 6 tane kule bulunuyor. Bu kulelerden 3 tanesi sizin diğer 3 tanesi de rakibin yani bilgisayarın kaleleridir. Buradaki amaç; karşı tarafın kulelerini yıkarak savaşı kazanmak ve ganimeti toplamak.


Savaşta kullanacak olan savaşçılar, askerler ve silahları çıkartmak için ekranın alt tarafındaki kartlar kullanıler. Her kartın yüklenmesi için iksir dediğimiz bir zamanın geçmesi gerekiyor. Kartın yüklenmesi yada oluşması için gereken süre dolduktan sonra kartı seçip savaş alanına sürükleyerek saldırıda bulunulur. Aynı şekilde rakipte size saldırıda bulunarak sizin kulelerinizi yıkmaya çalışacak. Her iki tarafta yapılan saldırılara karşı savunma yapması gerekiyor. Bu savunma hamlelerini bomba ve ok kartları kullanılarak yapılır.

Savaş alanındaki askerlerin ve kulelerin hemen üst tarafında sağlık durumlarını gösteren bir ibre bulunur. Burada görünen sağlık yada güç göstergesi sıfırlanınca asker ölür yada kule yıkılır.


Clash Royale oynarken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi; yapılacak hamlenin o an için düşmana en fazla zarar verecek hamle olmasını sağlamak. Nedeni ise bir kart ile saldırı yada savunma yapıldığında diğer kartlar da yeniden yüklenmesi gerekiyor. Yani her hamlede tüm kartlar sıfırlanıyor ve yeniden kullanım için gerekli bir süre gerekiyor. Kartlar yüklenene kadar rakip saldırıda bulunursa savunma yapacak zaman kalmayabilir ve kuleler tıkılır. Bu taktiksel hatalar oyuncuların savaşı kaybetmelerine neden olabilir.

Yorumlar
6 + 4 = ?

    Eğlenin ve Öğrenin


    Sarıoyunlar.com 24.10.2014 tarihinde yayın hayatına girmiştir. Sizler için internetteki en güzel oyunları bir araya topluyoruz. Bütün oyunlar sizlerin gelişimi için özenle yükleniyor. Erkekler için araba, savaş, dövüş oyunları kızlar için ise barbie, bebek, giysi giydirme ve makyaj oyunları yer almaktadır. Öğrenciler için meb oyunları, sporcular için bilardo oyunları, boş zaman geçirmek isteyenler için zuma oyunları, korku dolu oyunlar oynamak içinde zombi oyunları tavsiye ederiz. En iyi oyun sitesi sarioyunlar.com

    Sitemiz üzerinde oyunları yayınlamadan önce uzmanlarımız flash oyunu incelemektedirler. Çocuk gelişimi ve psikolojisini olumsuz etkileyecek tarzda oyunlar sitemize eklenmez. Eğer sitemiz üzerindeki herhangi bir oyundan rahatsız olursanız bunu bize iletişim kanalımız sayesinde bildirebilirsiniz. En kısa sürede talebinize cevap alacaksınız. Sarioyunlar.com ile hepinize iyi eğlenceler dileriz.
    Türkçe oyunların yanı sıra skor ve kral oyunlar ilede sizlerle olacağız.